Podmínky získání odznaku

Chcete-li získat „Novohradského poutníka“, musíte po dovršení 6 let věku (děti spolu s rodiči či v dětských kolektivech různých organizací) splnit uvedené úkoly ve třech oblastech a doložit jejich splnění požadovaným způsobem:


1) Oblast poznávací
a) navštívit všech 10 povinných míst předepsaných v brožurce
b) navštívit dalších 10 míst z výběrových dle vlastního rozhodnutí

2) Oblast pobytová
Strávit, „pobývat“, v uvedeném uzemí minimálně 14 dnů, přičemž těchto 14 pobytových dnů lze rozdělit maximálně na 7 částí (vždy s minimálně jedním přenocováním).

3) Oblast aktivní pomoci přírodě
Odpracovat zdarma minimálně 10 hodin ve prospěch přírody v regionu podle svých možností a výběru dle možností uvedených v brožurce.

Po splnění podmínek odznaku zašlete brožurku na adresu František Šmajcl, Mokré 63, 370 01 České Budějovice. Po kontrole Vám bude zdarma zaslána výšivka „Novohradského poutníka“ a vrácena potvrzená brožurka.

Ostatní pravidla:

  • Doba plnění podmínek odznaku není omezena. Zpětně lze započítat doložené splnění podmínek po 1. 1. 1994.
  • Pokud je pro prokázání návštěvy některého z míst vyžadováno razítko a po letech došlo k zániku provozovny nebo změně provozovatele, získejte na místě libovolné jiné razítko dostatečně prokazující návštěvu tohoto místa.
  • Doporučujeme Vám plnit podmínky odznaku při aktivním pobytu v přírodě, neboť tak nejlépe poznáte tento překrasný kout naší vlasti.
  • Budete-li potřebovat jakoukoli radu nebo informaci týkající se plnění odznaku, ale nejen jeho, napiště nám, rádi Vám poradíme.